סניף ראשון לציון
כתובת: סטודיו יגאל רוזנטל בע"מ הבוצרים 1, כרמים, ראשון לציון. 7549821
טלפון: 050-5246423
סניף חולון
כתובת:
טלפון: 03-9618190

מאמרים

»
צרו קשר

עיצוב תעשייתי

תרבות השפע באה לידי ביטוי בין היתר במגוון המוצרים שמצויים כיום ברשות כל אחד ואחד מאתנו. כאשר אנו עושים שימוש במוצר כזה או במוצר אחר, אנו מקבלים את עובדת קיומו כמובן מאליו אך דרושה עבודה רבה קודם לכן. על מנת שיתקבל מוצר, החל ממחדד העפרונות דרך הכיסא וכלה במכשיר הסלולר יש צורך בדרך ארוכה. אבן דרך חשובה לקראת התוצאה הסופית השימושית נקראת עיצוב מוצר. מעצבי מוצרים מקצועיים הם אלו שאחראים על האופן שבו אנו, כולנו, נפיק את התועלת מהשפע המקיף אותנו. הם גם האחראים על תכנון הנדסת האנוש, נוחות השימוש, ההתאמה למשתמש ולתכלית הרצויה.

ההגדרה המרחיבה של עיצוב המוצר

עיצוב מוצר ניתן לתיאור תוך שימוש בהגדרה מצמצמת או תוך שימוש בהגדרה מרחיב. בהגדרתו המצומצמת, מעצב המוצרים מקבל לידו טכנולוגיה קיימת או מוצר מוכן למחצה ותפקידו להשלים את ההיבטים של העיצוב הסופי. במקרה זה, המעצב מעניק למעשה את הליטוש האחרון לאחר שמהנדס או מתכן ביצע משימוש מקדימות, לעיתים ארוכות. מנגד, קיימת גם הגדרה מרחיבה, המתאימה לתיאור מצב אחר, בו מעצב המוצרים אחראי ליצירת מוצר כמעט מאפס.

מעצבי המוצרים מהסוג השני, על פי רוב כאלה בעלי ידע מקיף בתהליכים הנדסיים, בשרטוט, עיצוב גרפי וכיוצא בזה, עשויים להציע שירות מקיף וכולל. מהי המשמעות של השירות הכולל? המשמעות היא שהלקוח עשוי להגדיר באופן כללי במה הוא מעוניין, למשל ספה נפתחת או כיסא מנהלים, רמקול או שואב אבק. לאחר מכן, מעצב המוצרים (לעיתים, צוות של מעצבים ומתכננים) יהיה מעתה אחראי להכל מהכל. החל מיצירת הסקיצה הראשונית ועד לקבלת המוצר המוגמר.

אבני דרך בעיצוב המוצר

אם נרצה להעמיק מעט באבני הדרך שכל מוצר כמעט צריך לעבור החל משלב הרעיון ועד לשיווקו אל הלקוח, נוכל לתאר זאת בכמה שלבים. השלב הראשון הוא קבלת החלטה – האם רוצים לייצר דבר מה חדש לחלוטין, מוצר שעד כה לא היה כמוהו או שרוצים פיתוח מסוים של מוצר קיים. מרבית המוצרים כיום מהווים פיתוח של רעיון קודם, עיצוב נוסף או שיפור של רעיון שהיה קיים קודם לכן.

לאחר שמבינים באופן כללי מהו המוצר שאותו רוצים לעצב, חשוב מאוד לאפיין את קהל היעד. לעיתים, שלב זה מגיע במקביל לשלב הראשון אך חשוב שהוא יתקיים. כאשר מעצב מוצר מתבקש לעצב רהיט מסוים, כיסא למשל, או אולי תכשיט, חייב לעמוד מול עיניו המשתמש הסופי. תכשיט המיועד לכלות, טבעת אירוסין למשל, יהיה דבר מה שונה לחלוטין לעומת טבעת המיועדת לגברת בגיל הזהב. כיסא המיועד למנכ"ל בכיר יהיה מוצר שונה לחלוטין (ובעל עיצוב שונה לחלוטין) ביחס לכיסא המיועד לסטודנט או לאדריכל.

לאחר אפיון קהל המטרה מגיעים לשלב שבו מבצעים תכנון פרטני, שיכול לשלב היבטים טכניים או הנדסיים. לאחר מכן יוצג אב טיפוס ורק לאחר קבלת אישור מהלקוח ניתן יהיה לעבור לייצור בקנה מידה רחב. 

צרו קשר
סטודיו יגאל רוזנטל בע"מ | הבוצרים 1, כרמים, ראשון לציון 7549821 | טלפון: 050-5246423
צור קשר
טלפון: 050-5246423
פקס: 03-9618191
סטודיו יגאל רוזנטל
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
X:-- | Y:--
בקשתך בביצוע....